03 травня 2018 року в м. Краматорську відбулась міжнародна українсько-литовська конференція «На шляху до змін», яка стала завершальною подією литовсько-українського проекту співробітництва «Допомога у сфері освіти регіонам Східної України, постраждалим від конфлікту: На шляху до змін».
Делегацію освітян Луганської області представляли директор Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Юрій Стецюк, проректор з наукової роботи Луганського ОІППО Ольга Касьянова, старший викладач ЛугОІППО Віта Байдик, методист ЛугОІППО Оксана Рачок, педагоги та учні закладів освіти – учасники проекту.
Своїм баченням змін в освіті ще раз поділились Маріус Януконіс, Посол Литви в Україні, Гражвідас Казакявічус, Віце-міністр освіти і науки Литви, Гінтарас Степонавічюс, член Сейму Литовської Республіки, Гінтас Цибулскас, доктор Каунаського технологічного університету, та інші литовські колеги.
Проект «На шляху до змін» реалізовувався протягом 2016-2017 років.
120 учнів, 75 учителів, 25 тренерів з Луганської та Донецької областей відвідали Литву з тижневою освітянською програмою, ознайомились із досвідом литовських колег щодо створення Хорошої школи в Литві. Для наших освітян це була можливість переконатись у дієвості перетворень Нової української школи, яку ми розбудовуємо, та мотивація для впровадження позитивних змін у своїх освітніх закладах.
Результатом проекту стало також матеріальне забезпечення закладів освіти. Майже 30 тис. євро інвестицій вкладено в інфраструктуру закладів освіти – учасників проекту (створення мережі Wi-Fi) за фінансової допомоги Фонду Співробітництва з розвитку та підтримки демократії при Міністерстві Закордонних справ Литовської Республіки.
Учасники проекту від Луганської області: СЗОШ № 5 м. Сєвєродонецьк (директор – Ірина Горобинська), Золотівська багатопрофільна гімназія Попаснянської районної ради (директор – Володимир Заїка), КЗ «Станично-Луганська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1» (директор – Ірина Тімохіна), Гірська багатопрофільна гімназія Попаснянського району (директор – Олена Кацинська), Рубіжанська спеціалізована школа І–ІІІ ст. № 2 (директор –Олександр Ошнек), Лисичанська ЗОШ І–ІІІ ст. № 12 (директор – Наталія Ростовська), Чмирівський НВК «Школа-гімназія» Старобільської районної ради (директор – Лариса Григоренко).
Литовські колеги підготували для активних авторів реалізованих ініціатив у своїх освітніх закладах приємні подарунки – мультимедійні проектори (КЗ «Станично-Луганська ЗОШ І–ІІІ ст. № 1, Золотівська багатопрофільна гімназія та СЗОШ № 5 м. Сєвєродонецька).
З-поміж інших результатів проекту – 30 тренінгів провели 9 тренерів з Луганської області для 583 освітян. Метою цих заходів стало вдосконалення професійної компетентності педагогічних працівників, активізація творчого потенціалу, мотивація до самовдосконалення тощо.
Як завжди приємними та сповненими натхнення були зустрічі з нашими партнерами й друзями: директором Центру дітей та молоді Литви (м. Вільнюс) Валдасом Янкаускасом, тренерами Далею Нивікієне та Йолантою Маркявічене, які доклали величезних зусиль задля підтримки нашого бажання змінюватись.
Проект «На шляху до змін» у Луганській та Донецькій областях реалізовувався також за участі Українського державного Центру позашкільної освіти (м. Київ, директор – Геннадій Шкура) та президента ГО «Інтелект клуб» Антона Єременка.
Під час конференції наші литовські друзі та партнери знайшли для учасників проекту слова підтримки й натхнення, мотивували не зупинятись та йти далі!
Безліч нових знайомств і друзів, що стали рідними по духу, нові ідеї... І бажання діяти, щоб змінитись, бо успіх приходить до тих, хто постійно в дорозі, постійно НА ШЛЯХУ ДО ЗМІН.
Декілька інсайтів з конференції: «Сьогодні один клік комп’ютерної клавіші зрівнює професора з учнем», «Ми не можемо створити однакових шкіл: у кожної школи повинно бути своє обличчя, свій пін-код»!