1–2 листопада 2017 року в м. Харкові відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Іграшки та ігрові посібники в системі засобів формування життєвої компетентності дітей дошкільного віку» за участі співробітників ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації та КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».
У семінарі взяли участь фахівці Інституту проблем виховання, Інституту спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України та представники 20 регіонів нашої країни.
Від Луганської області в заході взяла участь Наталія Чумак, методист із дошкільної освіти Луганського ОІППО.
Метою заходу була визначена актуалізація питань формування життєвої компетентності дошкільників засобами ігрової діяльності та сприяння вдосконаленню професійної майстерності педагогічних працівників закладів дошкільної освіти як фактору забезпечення її якості.
1 листопада 2017 року відбулось пленарне засідання, на якому були розглянуті актуальні питання нормативного врегулювання процесу створення розвивального ігрового середовища в закладі дошкільної освіти, формування пізнавальної активності через ігрову діяльність у дітей з особливими освітніми потребами, інноваційний потенціал ІКТ в освітньому просторі закладу дошкільної освіти.
Учасники семінару відвідали тематичну виставку ефективного педагогічного досвіду за темою «Формування життєвої компетентності дошкільника.
Педагоги мали можливість ознайомитись із досвідом упровадження ігрових технологій та педагогічних інновацій на заняттях з дошкільнятами, сучасними підходами до фізичного, соціально-емоційного й пізнавального розвитку дитини через гру.
2 листопада 2017 року на базі Центру професійного розвитку працівників освіти КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» були проведені секційні засідання, майстер-класи та панельна дискусія «Як можна вплинути на ситуацію, що склалась з іграшкою в Україні?».
Учасники семінару ознайомились із досвідом роботи закладів дошкільної освіти Харківської області з питань використання в роботі з дітьми ЛЕГО-конструювання, методики «Лялька як персона», медіадидактичних та технічних засобів розвитку дитини-дошкільника, нестандартного обладнання для формування життєвої компетентності дітей з особливими освітніми потребами.
Надзвичайно цікавими виявились засідання круглих столів, майстер-класи, методичні квести, ділові ігри з питань реалізації завдань щодо розвитку життєвої компетентності дітей, створення ефективної системи методичної роботи з педагогічними працівниками закладів дошкільної освіти.