З метою упровадження інтегрованого курсу «Культура добросусідства» в навчально-виховний процес дошкільних та загальноосвітніх закладів Луганської області та згідно з планом роботи Луганського ОІППО проводяться заходи з освітянами області.
9 червня на базі ЛОІППО відбувся обласний науково-методичний семінар на тему «Організаційний та науково-методичний супровід адаптації й упровадження курсу «Культура добросусідства» для вчителів початкових класів загальноосвітніх шкіл Луганської області. У лютому цього року 30 педагогів протягом тижня проходили навчання на авторському семінарі-тренінгу з унікального курсу виховної спрямованості, курсу, який може стати ефективним інструментом формування соціальної компетентності й гармонізації міжкультурних відносин у регіонах України. Учителі, що взяли участь у тренінгу, з 1 вересня розпочнуть роботу з апробації програм курсу «Я, моя сім'я, мої сусіди» (1-й клас) та «Місце, де ми живемо» (2-й клас).
З вітальним словом до присутніх звернулися О. В. Касьянова, проректор з наукової роботи ЛОІППО, кандидат педагогічних наук, доцент, та О. В. Бурім, старший викладач кафедри управління освітою ЛОІППО (координатор діяльності з упровадження курсу в Луганській області). Виховання соціально компетентних, відповідальних, критично мислячих, толерантних особистостей, справжніх свідомих патріотів своєї країни, своєї малої Батьківщини… Чи є більш важливе завдання сьогодні? Чи є більш складніше? «Культура добросусідства» може допомогти впоратися з викликами сьогодення. На цьому наголосила Ольга Касьянова та відзначила, що в педагогів Луганщини вже є певні успіхи на шляху з упровадження курсу. На сьогодні найбільш значущий з них – надрукований адаптований до регіональних особливостей області робочий зошит для учнів 1 класу до програми «Я, моя сім’я, мої сусіди» спецкурсу «Культура добросусідства». Він з’явився завдяки зусиллям та творчому пошуку авторського колективу під керівництвом заступника директора з навчально-виховної роботи Рубіжанської спеціалізованої школи I-III ступенів № 2 Рубіжанської міської ради Луганської області Я. О.Чернишової. Саме вона презентувала зошит колегам, які вже восени 2016 разом зі своїми першокласниками (а зошитом буде забезпечено кожного учня закладів, у яких буде впроваджено курс) поринуть у цікаву надзвичайну подорож не лише країною знань, а ще й рідною Луганщиною.
Про вже набутий за три місяці, що промайнули після лютневого тренінгу, досвід роботи (і з учнями, і з батьками) розповіли В. О.Чередниченко, учитель початкових класів Рубіжанської спеціалізованої школи I-III ступенів № 2 Рубіжанської міської ради Луганської області, та О. М. Сиухіна, старший учитель, керівник методичного об’єднання вчителів початкової школи Комунального закладу «Навчально-виховний комплекс школа I-II ступенів – ліцей «Гарант» Лисичанської міської ради Луганської області. А ось про те, як працювати з краєзнавчими матеріалами під час викладання курсу, повідомила Ю. В. Галатайстрова, керівник гуртка «Юні етнографи» Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді відділу освіти Сєвєродонецької міської ради Луганської області.
Головною подією під час зустрічі наших початківців-новаторів було онлайн-спілкування з М. А. Араджионі, кандидатом історичних наук, провідним науковим співробітником Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського НАН України, НГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція і розвиток» (м. Київ). У режимі запитання-відповідь Маргарита Анатоліївна (яка є одним з авторів курсу та координатором його впровадження на Всеукраїнському рівні) обговорила з учасниками семінару певне коло дискусійних питань щодо апробації «Культури добросусідства» саме на Луганщині. Педагоги отримали вичерпну інформацію за всіма питаннями, їхню увагу було акцентовано на особливостях та перевагах курсу, що має забезпечити системний підхід до проведення цілеспрямованої виховної роботи з формування соціальної компетентності людини майбутнього.