Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 10 червня 2016 року за участю завідувачів методичних кабінетів (центрів) на базі Біловодського районного методичного кабінету проведено обласний науково-практичний семінар на тему «Створення умов для розвитку педагогічної ініціативи, підвищення загальнодидактичного, науково-методичного та професійного рівня педагогів, їх інноваційної культури».
У роботі обласного заходу взяли участь керівники 13 методичних установ Луганської області, а також представники Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (А. О. Данильєв, проректор з навчальної роботи, кандидат історичних наук, доцент; О.В. Касьянова, проректор з наукової роботи, кандидат педагогічних наук, доцент; В. П. Мартинова, методист кафедри управління освітою).
Пленарне засідання обласного науково-практичного семінару відбулося на базі Біловодської гімназії. Зі словами привітання до учасників звернулися Н. В. Будовська, керівник апарату Біловодської райдержадміністрації; Е. М. Олєйніков, голова селища Біловодськ та О. М. Щітка, начальник відділу освіти Біловодської райдержадміністрації, які окреслили шляхи розвитку системи освіти Біловодського району.
Проведення таких заходів, зазначила у своєму виступі О. В. Касьянова, стало освітянською традицією в регіоні. В умовах реформування системи загальної середньої освіти постає питання професійного розвитку педагогічних працівників, вирішення якого покладається на методичні служби. Тож, перегляд пріоритетів, оновлення змісту та технологій у роботі з освітянами є вкрай важливим. А. О. Данильєв вручив подяки завідувачам методичних установ за внесок у розвиток науково-методичної служби регіону та плідну співпрацю з Луганським ОІППО.
Завідувач Біловодського районного методичного кабінету ‑ Л. М. Супрун ‑ презентувала діяльність РМК у вигляді методичного марафону, який було розпочато виступами методистів РМК О. В. Грищенко та О. О. Мележик на тему «Методичний супровід самоосвіти педагогів щодо реалізації принципу наступності ДНЗ та ЗНЗ». Методистами В. М. Рибальченко та В. О. Співак було висвітлено технологію web-квесту при використанні інформаційних ресурсів та організації інтерактивного освітнього середовища. Про використання кластер-технології в роботі педагогів району розповіли працівники методичного кабінету Л. Ф. Юрченко та М. І. Кузьменко. Методист з психологічної служби Т. В. Харченко запросила учасників семінару до арт-терапевтичної майстерні, де всіх присутніх було залучено до виготовлення мандали «Подорож до себе».
Цікавим концертом «Я українець. І цим я пишаюсь!» привітали гостей дитячі колективи Біловодського районного центру дитячої та юнацької творчості, Біловодського КДНЗ № 3 «Джерельце» та Біловодського районного будинку культури. Теоретична частина семінару завершилася оглядом фотовиставки «Слава Україні».
Програмою заходу також було передбачено ознайомлення з культурними пам’ятками Біловодщини. Велике враження учасники семінару отримали від екскурсії до Біловодського Свято-Троїцького храму (пам’ятка І-ї половини XIX ст.) та Деркульського кінного заводу № 63.
Підбиття підсумків семінару відбулося на круглому столі, де учасники обмінялися своїми враженнями та думками.