Відповідно до плану роботи Луганського ОІППО 16 жовтня 2018 року був проведений науково-практичний семінар «Урок біології з підприємницьким тлом» для керівників методичних об’єднань учителів біології. Під час заходу педагоги мали змогу ознайомитись із практичним досвідом роботи найкращих учителів біології Луганщини (загалом узяли участь 18 педагогів).

Привітала учасників семінару-практикуму й розпочала продуктивну роботу Надія Лисенко, методист кафедри природничо-наукових дисциплін та методики їх викладання ЛОІППО. У своєму виступі вона розкрила сутність ключових понять з теми семінару, проаналізувала навчальні програми щодо напрямів реалізації наскрізної змістової лінії Нової української школи «Підприємливість і фінансова грамотність» в освітньому процесі з біології. Методист підкреслила, що фінансову грамотність і підприємливість можливо сформувати на уроці біології за умови створення певного освітнього середовища та застосування таких форм і методів навчання, які вимагатимуть від учня мобілізації знань, практичного досвіду й ціннісних установок.

Ольга Бриніна, учитель біології Лиманської загальноосвітньої школи ІІІІ ступенів Старобільської районної ради, розповіла, що підприємницьке тло уроків біології можна створити за допомогою інтеграції навчального змісту предмета; використання технологій проблемного, проектного, інтерактивного та змішаного навчання; постійного застосування само-, взаємооцінювання й усунення стереотипів та упереджень стосовно фінансів; шляхом застосування діяльнісного підходу до навчання.

Заступник директора з навчальної роботи Калмиківської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Старобільської районної ради Олександр Калінін поділився досвідом використання біологічних задач як потужного засобу реалізації змістовної лінії «Підприємливість і фінансова грамотність».

Тетяна Стадникова, учитель Сватівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 1 Сватівської районної ради, провела майстер-клас і показала, як під час вивчення теми «Рослини» в 6 класі можна плекати в учнях підприємливість та фінансову грамотність.

Про те, як розвивати підприємливість засобами екологічної проектної діяльності, поділилась Алла Бабенко, учитель біології середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 міста Сєвєродонецька. Вона розповіла про участь у міжнародному проекті ZERO WASNE SCHOOL. Присутні мали можливість також поспілкуватись із учнями – учасниками проекту.

Захід пройшов у дружній і творчій атмосфері. Учасники ділитись один з одним своїми досягненнями та практичним досвідом, що стосується фінансової грамотності й підприємницької діяльності на уроках біології.

Програму й матеріали семінару можна переглянути за посиланням.