Методист кафедри педагогіки та психології Луганського ОІППО Оксана Рачок узяла участь у Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Компетентнісний вимір реалізації навчальних програм предметів технологічного циклу», який відбувся 7–8 листопада 2018 року в місті Святогірську на базі комунального закладу «Обласний дитячо-молодіжний санаторно-оздоровчий комплекс «Перлина Донеччини».
У перший день були проведені відкриті панелі «Компетентнісний вимір реалізації нових навчальних програм предметів технологічного циклу» й «Учнівська олімпіада як рушій розвитку технологічної освіти», тренінг з проведення теоретичного туру учнівської олімпіади з трудового навчання.
У роботі відкритої панельної дискусії «Учнівська олімпіада як рушій розвитку технологічної освіти» взяв участь завідувач кафедри технологій виробництва і професійної освіти ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», кандидат педагогічних наук, доцент Віктор Бурдун, що як голова журі минулорічного IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання підбив підсумки олімпіади, розповів про особливості проведення цього етапу олімпіади, її значущих етапах та акцентував увагу учасників семінару на аспектах, які потребують особливої уваги увагу під час підготовки учнів і команд до цьогорічної олімпіади. Також він звернув увагу присутніх на тому, що останні два роки в процесі вибору практичних завдань до олімпіади наголос робився саме на розвитку в учнів підприємницької компетентності, яка є однією з базових компетентностей визначених Міністерством освіти і науки України.
Після закінчення відбулась екскурсія вечірнім Святогірськом.
Другого дня робота розпочалась із Вернісажу українського аутентичного мейкерства, під час якого учасникі заходу були залучені до багатьох майстер-класів:
- «Сувенір-магніт в прадавній техніці «Мандала», учитель технологій Костянтинівського загальноосвітнього закладу середньої освіти І–ІІІ ступенів № 1 Ю. Костилєва;
- «Настінне панно в техніці «String-art»», учитель технологій Української загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 13 Селидівської міської ради Е. Даниліна;
- «Кулон-підвіска з дроту», учитель технологій загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 6 Селидівської міської ради І. Годорожа;
- «Креативне проектування та виготовлення виробів з дроту та ниток», учитель технологій загальноосвітньої школи І–ІІ ступенів № 12 Покровської міської ради, С. Дугельна;
- «Брелки та аксесуари в техніці «Ткацтво», учитель технологій загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 17 Краматорської міської ради О. Сердюк та завідувач сектора дитячої творчості комунального закладу «Обласний дитячо-молодіжний санаторно-оздоровчий комплекс «Перлина Донеччини» О. Касарінова та ін.
Після закінчення технологічного свята учасники отримали сертифікати та обмінялися враженнями від заходу. Досвід педагогів-технологів Донеччини неодмінно буде популяризований надалі в інших регіонах України.