22 листопада 2018 року на базі Луганського ОІППО відбувся обласний круглий стіл «Нове в законодавстві освіти України» для керівників і педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Луганської області.
Засідання розпочалось із привітання Ольги Касьянової, заступника директора з наукової роботи ЛОІППО, кандидата педагогічних наук, доцента. У своєму виступі вона висвітлила тему «Нормативно-правове забезпечення освітньої діяльності», а саме питання нововведень у Законі про освіту. Окрім того, заступник директора наголосила на термінологічних змінах під час організації освітнього процесу; забезпеченні якості освіти, зокрема принципах академічної доброчесності; прозорості та інформаційній відкритості сучасних закладів освіти тощо.
Далі тему «Нове в законодавстві освіти України» розкрила заступник начальника відділу систематизації законодавства Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Луганській області Айшам Гаїбова. Вона акцентувала увагу на співробітництві з ЛОІППО в питаннях правової обізнаності, а також ознайомила присутніх з правовим проектом «Я маю право», у межах якого діє інформаційна кампанія #стоп-булінг для дітей та їхніх батьків.
Про вирішення соціально-правових проблем ВПЛ розповів Ігор Шевченко, заступник начальника управління - начальник відділу соціально-трудових відносин та праці Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації. У своєму виступі він розглянув питання охорони праці учасників освітнього процесу й допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми.
Методист кафедри педагогіки та психології ЛОІППО Наталія Столбун репрезентувала доповідь на тему «Актуальні питання щодо соціального захисту дітей», у якій вона акцентувала увагу на профілактиці правопорушень та антибулінгу, виконанні батьками їхніх обов’язків і перешкоджанні випадкам домашнього насильства.
Завершила засідання круглого столу Любов Савенко, методист кафедри управління освітою ЛОІППО. Вона представила законодавчі акти щодо освітнього округу (Постанова Кабінету міністрів України від «Про затвердження Положення про освітні округи»), проаналізувала переваги та недоліки створення ОТГ щодо оптимізації освітнього процесу, надала характеристику закладам загальної середньої освіти області – учасникам процесу створення ОТГ і дала визначення поняттю «опорна школа, осередок, філія».
Підбиваючи підсумки роботи, усі учасники круглого столу наголосили на важливості обраної теми та висловили сподівання на подальшу співпрацю в напрямі охорони праці освітнього процесу.