02 листопада 2016 року в м. Сєвєродонецьк відбувся обласний форум «Інноваційно-освітній простір навчальних закладів: науково-практичні досягнення», у рамках якого працювала студія «Сучасні психолого-педагогічні технології в системі надання освітніх послуг дітям з особливими потребами».
Керівниками студії були: Байдик Віта Володимирівна, завідувач обласного Центру практичної психології та соціальної роботи та Галенко Любов Анатоліївна, методист з інклюзивної освіти Луганського ОІППО.
До роботи в студії були запрошені: керівники навчальних закладів, учителі, які працюють з дітьми за індивідуальною формою навчання, асистенти вчителів та вихователів навчальних закладів регіону.
Під час роботи було детально обговорено сучасні принципи інклюзивної освіти та ефективні технології їх застосування на практиці. Так Байдик Віта Володимирівна повідомила про переваги та можливості інклюзивної форми навчання для дитини з особливими освітніми потребами; висвітлили діяльність сучасних ПМПК у системі освіти України Онопко І. Е., завідувач Лисичанської ПМПК, та Крупко О. Я., завідувач Монастирицької районної ПМПК Тернопільської області; про підготовку майбутніх освітян Луганщини до роботи в інклюзивному середовищі розповіли педпрацівники ВП «Лисичанського педагогічного коледжу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» Аль Хамадані Н. Д., завідувач лабораторії фахової компетентності педагога дошкільної освіти ВП; Крошка С. А., голова циклової комісії фізичного виховання; Сидоренко Н. Д., викладач дисциплін дошкільного циклу.
Під час роботи студії Іванова Н. В., вихователь-методист ДНЗ № 4 «Теремок» м. Старобільськ, та Василенко Н. М., вихователь-методист КДНЗ (ясел-садка) комбінованого типу № 10 м. Сєвєродонецьк, репрезентували досвід упровадження методики «Лялька як персона» в розвитку дитини; нові підходи в роботі з формування фонематичного слуху та правильної звуковимови в дітей дошкільного віку Візьма Т. М., учитель-логопед комунального дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 3 «Берізка» Білокуракинської міської ради Луганської області; про особливості встановлення контакту вчителя з дитиною з відхиленням у психічному та фізичному розвитку розповіла Лесна О. М., дитячий психолог, дефектолог, психотерапевт м. Сєвєродонецьк. Попова І. Е., завідувач ДНЗ № 14 «Білочка» м. Сєвєродонецьк, ознайомила освітян області з інноваційними підходами до навчання та виховання дітей дошкільного віку з особливими освітніми потребами.
Змістовні виступи учасників студії щодо досвіду використання інноваційних підходів до навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами сприяли підвищенню професійної майстерності освітян регіону.